wtorek, 2 stycznia 2024

Dzieci pomagają dzieciom!

Uczniowie kl 1b, 3b oraz uczeń klasy 6b, wzięli udział w akcji charytatywnej " Dzieci Pomagają Dzieciom".
W ramach akcji dzieci przygotowały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz upominki dla podopiecznych Centrum Matki Polki w Łodzi oraz Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Świąteczny czas jest szczególnie trudny dla dzieci spędzających ten okres w placówkach. Dzięki miłym upominkom płynącym prosto z podopieczni będą mogli poczuć magię świąt.wtorek, 5 grudnia 2023

Szlachetna paczka!

 Szanowni Państwo,


po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku pomocą pragniemy objąć Panią Janinę z Radomska, której historię i potrzeby przedstawiamy poniżej.

W ubiegłych latach dzięki Państwa pomocy udało się zaspokoić potrzeby wielu rodzin. W tym roku również liczymy na Państwa wsparcie.


Z poważaniem,
Dyrekcja i grono pedagogiczne.Historia Rodziny

Pani Janina, lat 57, mieszka w małym pokoiku. Mieszkanie dzieli z byłym mężem i synem. Na co dzień pani Janina czas spędza w domu, ponieważ jest osobą niepełnosprawną i nie może pracować. Po ślubie mąż zamienił się w tyrana, gnębił żonę psychicznie i fizycznie, była bita i poniżana. Przez męża wpadła w depresję i obecnie uczęszcza na stałe wizyty do psychiatry. Syn traktuje Panią Janinę tak samo jak były mąż. Nie ma prawa nawet skorzystać z kuchni, bo były mąż nie wyraża na to zgody.
Łączny dochód pani Janiny wynosi 920 zł, po odliczeniu wydatków 355 zł pozostaje tylko 565 zł na życie. Utrzymuje się z zasiłku stałego z Mops-u oraz codziennie chodzi na ciepłą zupę do dziennego domu pomocy społecznej. Najbardziej docenia w życiu to, że ktoś chce z nią porozmawiać bezinteresownie, tak bardzo jej brakuje kontaktu z drugą osobą.

Żywność trwała:
herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżemy, konserwy mięsne, makaron konserwy rybne, mąka, owoce i warzywa w puszkach, mleko, płatki śniadaniowe, przyprawy, kiśle, budynie.

Środki czystości:
szampon, proszek do prania, płyn do płukania tkanin, mydło / żel myjący, szczoteczka do zębów, podpaski/tampony, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów wkładki higieniczne, ręczniki papierowe, papiery toaletowe, gąbki, płyny czyszczące do podłogi, do szyb

Odzież
- kurtka zimowa, rozmiar L, kolor ciemny
- spodnie (przejściowe, ciemne), rozmiar L
- czapka i szalik, ciemny kolor

Obuwie:
- ciemne domowe kapcie, rozmiar: 38
- kozaki/buty zimowe, rozmiar 38, botki na płaskim obcasie, kolor ciemny

Wyposażenie mieszkania:
- koc, pościel (poszwy, prześcieradło) wymiary pościeli, prześcieradła i koca 160x200
- ręczniki
- poduszka
- kołdra
- chodnik dywanowy, wymiary 80 x 250

Szczególne upominki dla pani Janiny: torebka, która pomieści A4, kolor ciemnyOnkomikołaje!

Onkomikołaje!


 Jak co roku Wolontariat szkolny przystąpił do ogólnopolskiej akcji Onkomikołaje. Organizatorem akcji jest przeskromna Wolontariuszka Marta, która większość dzieciaków zna osobiście

z oddziałów onkologicznych. Obdarowując kolorowymi kartami świątecznymi, pełnymi ciepłych życzeń, płynących prosto z naszych, dajemy nie tylko chorym dzieciakom radość, ale i sobie pozytywną, dobrą energię. Dzielmy się dobrem! Warto i życzmy zdrówka. 
W tym roku naszym podopiecznym był Antek, lat 10.
Nie ma piękniejszej pomocy od tej gdzie "dzieci pomagają dzieciom". W akcji wzięły udział klasy 3b, 6b i 7b. Pamiętajmy, czyniąc drobne rzeczy, takie jak robienie kartek uczniowie stają się czynnymi wolontariuszami.

Dzień drzewa!

 Dzień drzewa!

W dniu wczorajszym, połączone święta, Dzień Drzewa i Święto Edukacji Narodowej, zaowocowały wspaniałym prezentem dla szkoły. Uczniowie klas młodszych samodzielnie posadzili w ogrodzie ambrowca. Drzewo, które jesienią przybiera wspaniałe barwy ufundował szkolny wolontariat. Uczniom asystowali w tym zadaniu pan dyrektor i pan konserwator. Nowe drzewko dostało również swoje imię - Bursztynek.

U podstawy drzewka dzieci zasadziły wiele cebulek kwiatów, które pojawią się wiosną. Nasz szkolny ogród pięknieje z każdym rokiem, wzbogacany i pielęgnowany przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Ponadto klasy przygotowały plakaty o drzewach. Tutaj naprawdę można rozwijać zmysły!


czwartek, 23 listopada 2023

III Ogólnopolski Charytatywny "Dzień Piżamy"

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w III Ogólnopolskim Charytatywnym "Dniu Piżamy". Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać niemałą kwotę 1265,07 zł, która została przekazana na konto fundacji.

Jesteście Wielcy! 
Dziękujemy! Wyniki Kasztanobrania!

Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego ogromnie dziękują wszystkim zbieraczom jesiennych skarbów. Uzbieraliście kochani 3.767 zł.

Najlepsi w tym roku okazali się:
Liliana Nowicka 1b
Amelia Gawlik 2d
Wiktoria Wojtalik 4d
Maja Matras 1a
Jakub Sękowski 1a
Mikołaj Tybel 1b
Artem Dankevych 4b
Nikola Zakościelna 3c
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
Fundusze z kasztanów przeznaczymy na salę sensoryczną w naszej szkole. wtorek, 21 listopada 2023

Rozpoczynamy akcję "KASZTANOBRANIE"

 Drodzy uczniowie ! 

Rozpoczynamy akcję "KASZTANOBRANIE". Jak co roku zachęcamy Was do udziału w akcji, dzięki której będziecie mogli zebrać pieniądze na potrzeby Waszej szkoły. Zbiórka potrwa do wyczerpania tych jesiennych skarbów. Do naszych Pań z obsługi (szatnia) przynosimy kasztany we wcześniej pobranych od nich workach. Do współzawodnictwa liczone będą zebrane worki pełne kasztanów. Dla najlepszych zbieraczy czekają oczywiście nagrody. Bierzcie więc worki i przygotujcie się na WIELKIE KASZTANOBRANIE.

Wolontariat Szkolny i Samorząd Uczniowski