sobota, 20 maja 2023

Uwaga! Akcja!

 Wolontariat szkolny odpowiadając na apel działającej w Radomsku grupy ukraińskich wolontariuszy apeluje do społeczności szkolnej o przynoszenie do szatni starych niedopalonych świec oraz puszek, z których można by było wykonać świece okopowe. Potrzebne są też tkaniny na siatki maskujące.
Z poważaniem opiekunowie Szkolnego Wolontariatu

poniedziałek, 3 kwietnia 2023

POTWIERDZENIE WPŁATY!

 POTWIERDZENIE WPŁATY!Dyplom ukończenia akcji!

 Dyplom ukończenia akcji!

Akcja Unicef!

Za zaangażowanie w akcji -Dzieci w Rogu Afryki , szkoła otrzymała dyplom. To dla nas ważne wyróżnienie, ponieważ POMÓC, to znaczy być dobrym, empatycznym, współczującym, wspierającym.

To nie pierwsza i nie ostatnia nasza taka akcja!

ZAPEWNIAMY :)


środa, 29 marca 2023

UNICEF!

 

Przystępując do akcji Unicef – Kryzys w Rogu Afryki opowiadaliśmy uczniom o tym, z jakimi poważnymi problemami borykają się ich rówieśnicy na świecie. Zwracaliśmy uwagę na empatię wobec potrzebujących, uczyliśmy współczucia, pokazywaliśmy życie z całkiem innej, dość smutnej strony. Zachęcaliśmy do okazywania serca i pomocy. To ważne wartości jakie przez życie powinien nieść każdy człowiek. Przeprowadzone lekcje wychowawcze uzmysłowiły i pokazały naszym uczniom trudną sytuację w Afryce, pozwoliły na porównanie z ich sytuacją życiową (poniżej fakty ze strony Unicef). Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość porozmawiać na trudne tematy z wychowawcami, na wyrażanie własnej opinii, na dyskusję. Prace plastyczne wykonane pod czujnym okiem pani Beaty Janacz ozdobiły korytarz górny – są dla nas cennym przekazem, zapraszamy do obejrzenia. Listy w języku angielskim naszych ósmoklasistów na temat PRAW DZIECKA, pokazały, jak nasi uczniowie podchodzą poważnie do zadanego tematu. Maluchy zaś swoimi rysunkami zachęciły do działania – BO KAŻDY Z NAS MUSI MIEĆ PEŁNY TALERZ i BRZUSZEK. Wszystkie prace będą wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Ostatnie nasze zadanie to zbiórka pieniędzy. Potrwa do piątku i zostanie przekazana fundacji. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Czasem trzeba wychylić się ze „swojego podwórka” i pomóc innym. Uczmy dzieci DOBRA, A DOBRO DO NAS WRÓCI!

Kwota !

Kwota, którą udało nam się zebrać w ramach akcji to 256,94 zł. Zostaje ona przekazana na konto organizatora.


Wolontariat szkolny
...KRYZYS W ROGU AFRYKI Niedożywienie, szczególnie wśród dzieci, to problem występujący przede wszystkim w najuboższych krajach świata. Jednym z regionów dotkniętych tym problemem jest Róg Afryki. Ostre niedożywienie jest najbardziej widocznym i śmiertelnym rodzajem niedożywienia. Jest ono spowodowane niedoborem składników pokarmowych i powtarzającymi się chorobami, takimi jak biegunka, odra i malaria, które obniżają odporność dziecka, sprawia, że zwykłe choroby wieku dziecięcego stają się chorobami śmiertelnie niebezpiecznymi. Organizm jest skupiony wyłącznie na podstawowych funkcjach życiowych. Ile dzieci jest dotkniętych ostrym niedożywieniem? Na całym świecie co najmniej 13,6 miliona dzieci poniżej 5. roku życia cierpi z powodu ostrego niedożywienia. Dlaczego sytuacja tam jest tak trudna? Róg Afryki to jeden z regionów świata, w którym sytuacja jest dramatyczna. Powodem jest susza, brak bezpieczeństwa, konflikty i trudna sytuacja gospodarcza. Ludność wszystkich krajów dotkniętych suszą już przed jej wystąpieniem doświadczała skrajnego poziomu ubóstwa. Długotrwała susza w Rogu Afryki doprowadziła do jednej z największych katastrof humanitarnych od 40 lat. Przez ekstremalne temperatury brakuje żywności i wody pitnej. Ludzie, zmuszeni opuścić swoje domy, wyruszają w długą drogę w dramatycznej walce o przetrwanie. Życie i zdrowie 10 milionów dzieci jest zagrożone...

poniedziałek, 20 marca 2023

"Pełna miska dla Schroniska!"

 "Pełna miska dla Schroniska" !

Wolontariat Szkolny wraz z Samorządem Uczniowskim ogłasza zbiórkę karmy.
Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w zbiórce karmy i innych rzeczy dla zwierząt , przebywających w Radomszczańskim Schronisku .
Do końca marca zbieramy karmę suchą, mokrą, a także żwirek, zabawki, środki czystości.
Prosimy o przynoszenie rzeczy do portierni szkolnej.
Zapusty!

 "Dziś zapusty,

Dziś ostatni wtorek tłusty.

Chwytaj pączek na widelec,

Bo to jutro już Popielec."

Tradycja organizowania radomszczańskich zapustów przez naszą szkołę wraz z Miejskim Domem Kultury sięga już 13 lat.
Barwny korowód przebierańców spotkał się tradycyjnie przy fontannie na placu 3 Maja.
Następnie kolędnicy przeszli do Miejskiego Domu Kultury, gdzie na uczestników wydarzenia czekały gry i zabawy, słodki poczęstunek oraz występ zespołu ludowego z Wielgomłyn „Z okolic Młyna”.
wtorek, 31 stycznia 2023

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jak co roku aktywnie włączyliśmy się w zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ❤️❤️❤️ Dziś w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się loteria fantowa, którą nasza szkoła mogła zorganizować dzięki wsparciu rodziców i sponsorów. To właśnie dzięki nim podczas dzisiejszej akcji udało się zebrać kwotę aż 6120, 83. ???? Serdecznie dziękujemy. ????

Sponsorzy